Misja

Misja Cosma S.A.

Naszą misją jest propagowanie bezpiecznego i zdrowotnego stosowania produktów powstałych na bazie wyciągów roślinnych, ze szczególnym uwzględnieniem kannabinoidów, oferowanych naszym klientom jako wyroby spożywcze, kosmetyki, surowce kosmetyczne i farmaceutyczne oraz produkty lecznicze i weterynaryjne.

Medyczna marihuana

Nasza misja w Cosma S.A. to tworzenie i dostarczanie produktów konopnych najwyższej jakości, które służą dobrobytowi naszych pacjentów, a także wspierają dalszy rozwój i ugruntowanie terapeutycznego wykorzystania konopi w praktyce medycznej.

Cosma S.A. dąży do dostarczania szerokiego asortymentu produktów konopnych, począwszy od suplementów diety, aż po produkty lecznicze dostępne na receptę. Jesteśmy przekonani, że polscy pacjenci zasługują na dostęp do różnorodnej oferty produktów spełniających najwyższe standardy.

Nasze portfolio jest starannie komponowane na bazie suszu roślinnego i ekstraktów roślinnych. Wszystkie nasze produkty przechodzą rygorystyczne badania, które obejmują analizę profilu chemicznego i terpenowego, zgodnie z surowymi wymogami stawianymi przez europejskie prawodawstwo.

Wierzymy, że posiadanie bogatego asortymentu produktów – z różnymi poziomami THC, CBD, CBG, a także terpenów – jest kluczowe dla rozwoju terapeutycznego wykorzystania konopi. Dążymy do zwiększenia bezpieczeństwa pacjentów, dostarczając im produktów o udowodnionej skuteczności, a także do wspierania lekarzy w podejmowaniu świadomych i odpowiedzialnych decyzji terapeutycznych.

Ekstrakty roślinne

W ciągu ostatniej dekady, zainteresowanie ekstraktami roślinnymi w Europie znacznie wzrosło. Jako lider na globalnym rynku olejków eterycznych, Europa zanotowała wartość tego rynku na poziomie 3,9 miliarda dolarów w 2020 roku. Przewiduje się, że europejski rynek będzie rosnąć jeszcze szybciej w nadchodzących latach, z roczną stopą wzrostu wynoszącą 9,6% od 2022 do 2029 roku.

Import olejków eterycznych do UE wzrósł średnio o około 3% rocznie między 2017 a 2021 rokiem, a trend ten jest napędzany przez rosnącą świadomość kwestii zdrowia psychicznego oraz rosnące preferencje dla naturalnych alternatyw dla leków farmaceutycznych
Przewiduje się, że rynek europejskich ekstraktów roślinnych będzie rosnąć o 7,1% rocznie w latach 2021-2028, osiągając wartość 5,991 miliona dolarów do 2028 roku1. Cosma S.A. jest gotowa, aby sprostać temu rosnącemu popytowi, oferując ekstrakty przydatne w różnych sektorach – od produkcji spożywczej i kosmetycznej, po paszową.
W 2021 roku, europejski import ekstraktów roślinnych wyniósł ponad 77 tysięcy ton, co stanowi roczny wzrost o 8% od 2017 roku. Cosma S.A., rozpoznając rosnące zainteresowanie ekstraktami roślinnymi, jest zaangażowana w dostarczanie tych cennych surowców do sektorów spożywczego, kosmetycznego i paszowego. Prowadzimy prace nad wytwarzaniem ekstraktów roślinnych za pomocą metody ekstrakcji CO2. Ta zaawansowana technologia pozwala na produkcję ekstraktów o wysokiej czystości i skoncentrowanej mocy. Dążymy do dostarczenia ekstraktów gęstych lub standaryzowanych, dostosowanych do potrzeb klientów przemysłowych.