O nas

Spółka Cosma SA, znana wcześniej jako Cosma Group S.A., jest rozwijającą się firmą, na rynku farmaceutycznym, spożywczym i kosmetycznym, której historia sięga roku 2015 r.  

Początki spółki wiązały się z dystrybucją kosmetyków dla mężczyzn i kobiet pod marką „RM Vabun®”, które były niezależnie opracowane przez naszą firmę i zlecone do produkcji podmiotom zewnętrznym. W ramach tej działalności, współpracowaliśmy między innymi z Jeronimo Martins Drogerie i Farmacja sp. o.o. (właściciel sieci drogerii Hebe), drogeriami Wispol oraz salonami mody męskiej Pako Lorente. W 2022 rozpoczęło się połączenie ze spółką Cosma Cannabis Sp. z o., zakończone formalnie w marcu 2023. W wyniku tej operacji doszło do połączenia spółek Cosma Group S.A z Cosma Cannabis Sp. z o.o. pod nazwą Cosma S.A. (ticker: COS) – jest to podmiot notowany na rynku New Connect na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Zarząd Cosma S.A. złożony jest z założycieli Cosma Cannabis, którzy od 2018 roku działają na rynku konopnym. Siedziba firmy znajduje się aktualnie w Warszawie przy ul. Wołoska 22A, a adres rejestrowy to Kraków, ul. Grzegórzecka 67D (zmiana w trakcie rejestracji).

Jesteśmy jedną z pierwszych firm w branży konopnych suplementów diety na terenie Polski, która posiada zintegrowany łańcuch produkcji, dostaw i dystrybucji w tej kategorii. Skupiamy się obecnie na opracowywaniu produktów zawierających kannabinoidy, skierowanych do wykorzystania w branżach farmaceutycznej, kosmetycznej, spożywczej oraz weterynaryjnej. Posiadamy kompetencje do samodzielnego wytwarzanie ekstraktów roślinnych, ich przetwarzanie oraz konfekcjonowania w celu uzyskania produktów gotowych.

Zakres działalności

Koncentrujemy nasze działania na opracowaniu receptur i tworzeniu portfolio w ramach trzech marek: Cosma, Full Spectrum oraz Green Paw. Ich sprzedaż prowadzimy obecnie w ponad 1.000 punktów obejmujących sieci apteczne, FMCG i zoologiczne. Planujemy ciągły rozwój i nawiązywanie współpracy z kolejnymi podmiotami z rynku farmaceutycznego i drogeryjnego.

Bardzo ważnym elementem naszej działalności jest współpraca ze środowiskiem lekarskim, poprzez dostarczenie wiedzy nt. zastosowania kannabinoidów tj. CBD, CBG, THC, CBN etc. w terapiach leczniczych. W tym celu organizujemy cykliczne webinary oraz spotkania konferencyjne, na które zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

Prowadzimy prace nad uzyskaniem statusu podmiotu odpowiedzialnego (MAH – Market Authorisation Holder), co pozwali nam komercjalizować  produkty lecznicze zawierające kannabinoidy. Wiąże się to z planowanym w kolejnych latach wprowadzeniem do obrotu nowych surowców farmaceutycznych oraz leków (OTC, RX). Razem z naszymi partnerami jako MAH planujemy wprowadzenie innowacyjnych produktów.

Prowadzimy także wewnętrzne oraz zewnętrzne prace badawczo rozwojowe (B+R) w obszarach wytwarzania nowych produktów oraz substancji czynnych. Uzyskane wyniki prac są komercjalizowane w markach własnych lub white label. Oferujemy współpracę  w zakresie dystrybucji marek własnych, opracowania nowych produktów dla klientów Private Label oraz produkcji zleconej.

Plany rozwoju

W 2023 zaplanowane mamy ułożenie struktury korporacyjnej Grupy, wraz z przeprowadzeniem zaplanowanych akwizycji.  Zamierzamy także uzyskać status podmiotu odpowiedzialnego  (MAH – Market Authorisation Holder), który pozwali nam skomercjalizować  produkty lecznicze. Wiąże się to z planowanym w kolejnych latach wprowadzeniem do obrotu nowych surowców farmaceutycznych oraz leków (OTC, RX). Razem z naszymi partnerami jako MAH planujemy wprowadzenie innowacyjnych produktów i metod podawania kannabinoidow